Description

Championship «Youth of Russia» «Olympic Hopes»

Day 1

групповые упражнения (5 мячей) 9.50

1 Киров СДЮСШОР^t№8

2 Великий Новгород

3 Рязань

4 Краснодар

5 Ростов-на-Дону

6 Нижний Новгород

7 Ярославль

8 Киров СДЮСШОР№1

--

перерыв 10.15-10.25

--

групповые упражнения (5 лент) 10.25

1 Ростов-на-Дону

2 Нижний Новгород

3 Ярославль

4 Киров СДЮСШОР№1

5 Киров СДЮСШОР№8

6 Великий Новгород

7 Рязань

8 Краснодар

--

индивидуальная программа

2005-2006 г.р. (бп)

1 поток 11.00

1 Хотина Дарья 2005 Арзамас

2 Донская Ольга 2006 Волгоград

3 Ефимова Ангелина 2005 Заречный

4 Плотникова Ксения 2006 Уфа

5 Собанина Мария 2005 Белгород

6 Ремзенок Дарья 2006 Волгоград

7 Кокряшкина Татьяна 2005 Димитровград

--

2 поток 11.15

1 Котлова Нелли 2006 Саратов

2 Хамидулина Ильмира 2005 Вологда

3 Аветисян Диана 2006 Краснодар

4 Тудвасева Кристина 2005 Пермь

5 Васильева Виктория 2006 Рязань

6 Шестакова Варвара 2005 Дмитров

7 Ядрихинская Дарья 2006 Череповец

--

3 поток 11.30

1 Павловская Мария 2005 Санкт-Петербург

2 Данилова Дарья 2006 Городище

3 Булычева Мария 2005 Луховицы

4 Мясникова Александра 2006 Пермь

5 Царева Софья 2005 Великий Новгород

6 Мулюкина Екатерина 2006 Уфа

7 Ковердяева Надежда 2005 Старый Оскол

--

4 поток 11.45

1 Кормухина Юлия 2006 Рязань

2 Еременко Полина 2005 Омск

3 Слесарева Елизавета 2006 Вологда

4 Миронова Дарья 2005 Рязань

5 Гензе Дарья 2006 Барнаул

6 Федчук Мария 2005 Иваново

7 Степанова Анастасия 2006 Орел

--

5 поток 12.00

1 Геворгян Лусине 2005 Нижний Новгород

2 Петелина Алина 2006 Кстово

3 Сырникова Алена 2005 Вологда

4 Чернышева Лидия 2006 Екатеринбург

5 Бараева Варвара 2005 Заречный

6 Синицына Екатерина 2006 Санкт-Петербург

7 Сорокина Анастасия 2005 Санкт-Петербург

--

6 поток 12.15

1 Логинова Алина 2006 Санкт-Петербург

2 Савушкина Дарья 2005 Калининград

3 Морозова Елизавета 2006 Кстово

4 Коваль Ирина 2005 Ижевск

5 Гумерова Амалия 2006 Уфа

6 Чеканова Екатерина 2005 Тула

7 Полторанина Кристина 2006 Санкт-Петербург

--

7 поток 12.30

1 Теплова Злата 2005 Курск

2 Табунина Елизавета 2006 Нижний Новгород

3 Хотеенкова Ксения 2005 Каменск-Уральский

4 Киданова Дарья 2006 Ростов-на-Дону

5 Стафеева Ксения 2005 Екатеринбург

6 Койко Ирина 2006 Омск

7 Полбина Юлия 2005 Саратов

--

8 поток 12.45

1 Грошева Анастасия 2006 Гусь-Хрустальный

2 Вепринцева Виктория 2005 Омск

3 Семенникова София 2006 Волгоград

4 Сулик Таис 2005 Нижний Новгород

5 Рузаева Алина вк 2006 Саранск

6 Прохорова Анастасия 2005 Кстово

7 Федина Екатерина 2006 Тула

--

9 поток 13.00

1 Руськина Алина 2005 Луховицы

2 Коростина Елизавета 2006 Омск

3 Бесова Алена 2005 Рязань

4 Фащиленко Екатерина 2006 Нижний Новгород

5 Баранова Софья 2005 Чебоксары

6 Титаренко Кристина 2006 Омск

7 Вапенская Беатриса 2005 Саранск

--

10 поток 13.15

1 Шпинева Полина 2006 Старый Оскол

2 Татаринова Ксения 2005 Ростов-на-Дону

3 Шаргаева Елизавета 2006 Нижний Новгород

4 Слукина София 2005 Ростов-на-Дону

5 Рожкова Юлия вк 2005 Саранск

6 Полонникова Елизавета 2005 Ярославль

7 Куницына Анастасия 2005 Волгоград

--

11 поток 13.30

1 Смурова Софья 2005 Иваново

2 Громова Валерия 2005 Белгород

3 Сорокина Мария 2005 Санкт-Петербург

4 Абдуллаева Алина 2005 Барнаул

5 Сорокина Валерия 2005 Воронеж

6 Даниелян Данута 2005 Волгоград

7 Балтаева Милана 2005 Пермь

--

12 поток 13.45

1 Тихиня Ева 2005 Курчатов

2 Берсенева Софья 2005 Череповец

3 Орлова Ева 2005 Кирово-Чепецк

4 Лопунова София 2005 Химки

5 Полторецкая Анна 2005 Санкт-Петербург

6 Сергеева Дарья 2005 Псков

7 Карташова Аполлинария 2005 Ульяновск

8 Смурова Александра 2005 Иваново

9 Хасанова Лиана 2005 Казань

--

14.00 Торжественный парад открытия соревнований

14.30-15.00 перерыв

--

2004-2003 г.р. (бп+1)

13 поток 15.00

1 Соколова Злата 2003 Череповец

2 Лаукарт Милана 2004 Владимир

3 Ерофеева Влада 2004 Химки

4 Чернова Ирина 2003 Ижевск

5 Фаттахова Екатерина 2004 Омск

6 Ермушева Арина 2004 Иваново

7 Цыкина Екатерина 2004 Волгоград

--

14 поток 15.30

1 Данилова Полина 2004 Уфа

2 Бахтурова Софья 2004 Волгоград

3 Полковникова Марина 2003 Димитровград

4 Запашная Анастасия 2003 Сочи

5 Осьминина Кристина 2003 Иваново

6 Федосеева Лада 2003 Пермь

7 Титаренко Валентина 2004 Мирный

--

15 поток 16.00

1 Никитина Ирина 2004 Пермь

2 Малышева Мария 2004 Ярославль

3 Егорова Арина вк 2004 Саранск

4 Штарк Арина 2004 Сыктывкар

5 Кутлаева Юлия 2003 Москва-ХМАО

6 Метелькова Карина 2003 Дмитров

7 Федотова Алена 2004 Химки

--

16 поток 16.30

1 Новоселова Юлия 2004 Каменск-Уральский

2 Рашид Мария 2004 Владимир

3 Гарифулина Луиза 2003 Москва

4 Васильева Дарья 2004 Санкт-Петербург

5 Архипова Валерия 2003 Волгоград

6 Огребова Арина 2004 Уфа

7 Костюченко Полина 2003 Дмитров

--

17 поток 17.00

1 Дудкина Анастасия 2004 Иваново

2 Тищенко Светлана 2003 Воронеж

3 Максимец Маргарита 2004 Калининград

4 Румянцева Полина 2004 Екатеринбург

5 Бодрова Мария 2003 Санкт-Петербург

6 Балакирева Кристина 2003 Дзержинск

7 Холодова Анастасия 2003 Белгород

--

18 поток 17.30

1 Дорофеева Улана 2004 Дубна

2 Власова Дарья 2004 Пермь

3 Сладкова Варвара 2004 Дмитров

4 Котова Алена 2004 Сыктывкар

5 Сотникова Анфиса 2003 Обоянь

6 Коник Алиса 2004 Санкт-Петербург

7 Фадеева Мария 2003 Нижний Новгород

--

19 поток 18.00

1 Сироткина Полина 2003 Иваново

2 Архипова Дарья 2004 Ярославль

3 Мороз Софья 2003 Сыктывкар

4 Язынина Алиса 2004 Волгоград

5 Шулыпа Елена 2003 Сыктывкар

6 Родькина Анастасия 2003 Иваново

7 Вотинова Анастасия 2004 Иваново

--

20 поток 18.30

1 Рыбкина Анастасия 2004 Санкт-Петербург

2 Ивашкина Софья 2004 Пермь

3 Пересторонина Ульяна 2004 Киров

4 Азарова Екатерина 2004 Дмитров

5 Окамото Микако 2004 Ижевск

6 Шаделко Алина 2003 Санкт-Петербург

7 Калиева Ирэна 2004 Екатеринбург

--

21 поток 19.00

1 Семина Полина 2003 Заречный

2 Дмитриева Алина 2003 Дубна

3 Селякова Юлия 2003 Мирный

4 Джумабаева Диана 2004 Чебоксары

5 Овешникова Полина 2004 Орел

6 Кралечкина Алина 2003 Саратов

7 Митянова Белла 2004 Димитровград

--

22 поток 19.30

1 Ульнерова Анна 2003 Барнаул

2 Невзорова Диана 2003 Сочи

3 Ожаровская Татьяна 2004 Кирово-Чепецк

4 Шматковская Ольга 2003 Екатеринбург

5 Крутовцева Екатерина 2003 Арзамас

6 Донец Алиса 2004 Дубна

7 Семенцова Полина 2004 Гусь-Хрустальный

8 Староверова Влада 2004 Казань

--

23 поток 20.00

1 Пожарицкая Алина 2004 Воронеж

2 Сычева Дарья 2003 Иваново

3 Смеян Александра 2003 Волгоград

4 Гребенщикова Софья 2004 Димитровград

5 Тимофеева Владлена 2003 Чебоксары

6 Игнатьева Полина 2003 Санкт-Петербург

7 Вережникова Дарья 2004 Москва

8 Ахметзянова Лилия 2004 Казань

--

24 поток 20.30

1 Ситникова Ирина 2004 Санкт-Петербург

2 Медведева Анастасия 2003 Калининград

3 Варлашкина Владислава 2004 Ростов-на-Дону

4 Петрова Анастасия 2003 Москва

5 Ошкина Лизавета 2003 Саранск

6 Тутукова Ариадна 2003 Ульяновск

7 Феоктистова Анастасия 2004 Арзамас

8 Мукомашина Аделя 2003 Нижний Новгород

9 Сабирова Аделина 2004 Казань

News

Championship of Russia 2017

The competition will be attended by athletes from all Federal districts of Russia. Including will participate gymnasts from the national team of Russia, Junior composition. The main judge of competitions - the Deserved master of sports of Russia, Honored coach of Russia, world and European champion in group exercises, the official judge of the international class-national team of Russia, member of the Russian Collegium of judges Victoria Anikina.
Tatarstan will be represented by three gymnasts from national team – the winner of the Championship of the Republic of Tatarstan Yanyshev Polina, Polina Smirnova and Diana Nemcova. View details

Feb 6, 2017, 6:23:58 AM

In Belgorod will pass championship of CFA of Russia in rhythmic gymnastics

From 19 to 22 January 2017 in the educational and sports complex of S. Khorkina will pass inter-regional competitions of the championship of the Central Federal district of Russia in rhythmic gymnastics. In competitions will take part more than 250 athletes from 15 regions of the Central Federal district of Russia, have informed in a press-service of the mayoralty of Belgorod. View details

Jan 12, 2017, 12:55:00 PM