Description

All-Russian competition "Young gymnast of the RUSSIA" for the prizes of "Helicopters of Russia". Day 2

/* 9.30 – 10.15
Екатеринбург;
«Рафлейзия»;г.Выкса 
СШОР № 4;г.Белгород
СШ «Юность»;г. Киров
«Даймонд»; г. Ярославль
Кингисепп;
Уссурийск;
СДЮСШОР «Грация» ;г. Казань
Нижний Новгород;
Саратов;
«Мандаринки»;Ярославль
Сергиев Посад;
Лениногорск;
«Надежды»;Тюмень
Нижний Новгород;

/* 10.30-10.50 2008-2009; 10.30-10.50 2008-2009
Карапиреа Яна;Лыткарино
Копылова Софья;Шахты
Черняева Алиса;Екатеринбург
Старостина Анна;Екатеринбург
Комарова Влада;Нижний Тагил
Лозовая Диана;Юность Москвы
Федорова Александра;Одинцово
Быкова Ярослава;Астрахань
Головнёва Дарья;Екатеринбург

/* 10.50-11.10 2008-2009; 10.50-11.10 2008-2009
Кива Полина;Реутов
Говоркова Нонна;Владивосток
Федорова Софья;Люберцы
Ваккер Елизавета;Москва УОР № 1
Лылова Анна;Санкт-Петербург
Филатова Дарья;Юность Москвы
Брынцева Эвелина;Владивосток
Маева Елизавета;Юность Москвы
Красина Александра;Люберцы

/* 11.10-11.30 2008-2009; 11.10-11.30 2008-2009
Басалаева Софья;Ярославль
Шмакова Полина;Владивосток
Широкова Алиса;Екатеринбург
Солодовникова Мария;Белгород
Ларченко Евгения;Балашиха
Никулина Полина;Красногорск
Дубоделова Агата;Юность Москвы
Абакумова Маргарита;Нижний Новгород
Захарова Есения;Владивосток
Звездочкина Алена;Юность Москвы
Годовицына Екатерина;Тверь

/* 11.30-11.50 2008-2009; 11.30-11.50 2008-2009
Фильянова Анастасия;Одинцово
Мокрянская Варвара;Краснодар
Кожабаева Алина;Нижний Новгород
Базеева Виктория;Екатеринбург
Корсакова Елизавета;Лыткарино
Старикова Ольга;Красногорск
Пыхтина Кира;Белгород
Захарова Мария;Санкт-Петербург
Калыкаева Мария;Люберцы

/* 11.50-12.10 2008-2009; 11.50-12.10 2008-2009
Степанова Светлана;Лениногорск
Демченко Кира;Белгород
Митель Мария;Екатеринбург
Оксененко Алина;Белгород
Агафонова Мария;Шахты
Алексеева Елизавета;Тверь
Большакова Ева;Нижний Тагил
Окунева Татьяна;Сергиев Посад
Породнова София;Екатеринбург

/* 12.10-12.30 2008-2009; 12.10-12.30 2008-2009
Козаченкова Ксения;Шахты
Жданова Варвара;Юность Москвы
Копачёва Каролина;Люберцы
Юсупова Алета;Казань
Коваленко Василиса;Лыткарино
Кокарева Лада;Кингисепп
Михеева Анастасия;Екатеринбург
Самойлова Дарина;Казань
Лапина Полина;Балашиха

/* 12.30-12.50 2004-2005; 12.30-12.50 2004-2005
Билевич Снежана;Нижний Тагил
Шерешевская Ксения;Нижний Новгород
Прощенко Ксения;Троицк
Маслий Владлена;Шахты
Евтеева Полина;Москва
Дядькина Мария;Юность Москвы
Васина Виолетта;Москва - УОР № 1
Бакунова Арина;Юность Москвы
Болдырева Ксения;Владивосток

/* 12.50-13.10 2004-2005; 12.50-13.10 2004-2005
Сайфетдинова Диана;Лениногорск
Кузнецова Мария;Раменское
Сюккя Алиса;Москва - УОР № 1
Потапова Ксения;Кингисепп
Каткова Алина;Нижний Новгород
Агафонова Софья;Шахты
Румянцева Анастасия;Выкса
Арапочкина Мария;Екатеринбург
Титова Ева;Тверь

/* 13.10-13.30 2004-2005; 13.10-13.30 2004-2005
Згардовская Елизавета;Юность Москвы
Лобжанидзе Лиана;Краснодар
Дорофеева Аполинария;Новосибирск
Полежайковская Кристина;Кингисепп
Марина Карина;Киров
Лакова Софья;Москва - УОР № 1
Богомолова Татьяна;Юность Москвы
Есечкина Ксения;Тюмень
Илюнова Полина;Тверь

/* 13.30-13.50 2004-2005; 13.30-13.50 2004-2005
Горбатова Елизавета;Нижний Новгород
Гринюк Нелли;Юность Москвы
Авилова Инга;Ярославль
Пушилина Екатерина;Новосибирск
Младова Виктория;Ярославль
Берестова Алена;Кингисепп
Давиденко Анастасия;Балашиха
Соколова Софья;Троицк
Кобылина Елизавета;Юность Москвы

/* 13.50-14.10 2004-2005; 13.50-14.10 2004-2005 
Алонсо Мария;Тверь
Колчанова Софья;Шахты
Альварес Мария;Юность Москвы
Васильева Николь;Тверь
Иванова Арина;Юность Москвы
Малышева Мария;Москва - УОР № 1
Матвеева Софья;Москва - УОР № 1
Турбина Дарья;Рязань
Брагина Алиса;Юность Москвы

/* 14.10-14.30 2004-2005; 14.10-14.30 2004-2005
Голец Анна;Киров
Васецова Дарья;Люберцы
Лисина Софья;Юность Москвы
Дедова Варвара;Юность Москвы
Сукачева Мария;Черноголовка
Фарафонова Карина;Киров
Гнатюк Екатерина;Юность Москвы
Шайдурова Елизавета;Люберцы
Калаева Алина;Шахты

/* 14.30-14.50 2004-2005; 14.30-14.50 2004-2005
Филодор Серафима;Юность Москвы
Фалалеева Ольга;Киров
Ремаренко Полина;Москва
Серебрянская Ольга;Нижний Новгород
Грунда Варвара;Раменское
Котенёва Елизавета;Белгород
Мавричева Анна;Ярославль
Вережникова Дарья;Москва - УОР № 1
Семилетова Юлия;Воронеж
Володина Софья;Юность Москвы
Данилюк Алена;Тверь

/* 14.50-15.10 2004-2005; 14.50-15.10 2004-2005
Михайленко Анна;Москва - УОР № 1
Киреева Карина;Екатеринбург
Шибанова Ангелина;Выкса
Болховитинова Мария;Юность Москвы
Ярцева Дарья;Новосибирск
Зайцева Елизавета;Краснодар
Иванова Алена;Волжский
Егорушина Екатерина;Нижний Новгород
Графчикова Анастасия;Шахты
Денежкина Полина;Юность Москвы
Куланова София;Екатеринбург

/* 16.00-16.20 2007-2008; 16.00-16.20 2007-2008
Платонова Виктория;Тюмень
Ибрагимова Элина;Лениногорск
Романова Марьяна;Сергиев Посад
Лубенская Александра;Белгород
Чеканова Екатериина;Новосибирск
Барсук Злата;Астрахань
Сомичева Камилла;Ярославль
Игнатова Юлия;Шахты
Пясецкая Мария;Лыткарино

/* 16.20-16.40 2007-2008; 16.20-16.40 2007-2008
Маклакова Арина;Белгород
Соколова Алина;Ярославль
Лебедева Евангелина;Тюмень
Борисова Мария;Санкт-Петербург
Чуприна Вероника;Казань
Киселева Ярослава;Реутов
Ямскова Дарья;Сергиев Посад
Торбина Любовь;Ярославль
Воропаева Алина;Юность Москвы

/* 16.40-17.00 2007-2008; 16.40-17.00 2007-2008
Тараканова Дарья;Ярославль
Юсупова Полина;Воронеж
Бужинская Юлия;Владивосток
Игнатенко Арина;Краснодар
Хабибуллина Лия;Лениногорск
Чехомова Полина;Астрахань
Хрусталёва Мария;Воронеж
Чёбина Анфиса;Шахты
Колпакова Алиса;Выкса

/* 17.00-17.20 2007-2008; 17.00-17.20 2007-2008
Плевако Кристина;Владивосток
Черногорова Софья;Краснодар
Пыхтина Агния;Белгород
Логиновская Надежда;Екатеринбург
Финагеева Виолетта;Юность Москвы
Маметьева Полина;Астрахань
Прохорович Алена;Химки
Жайкбаева Паулина;Екатеринбург
Пряжникова Ольга;Лыткарино

/* 17.20-17.40 2007-2008; 17.20-17.40 2007-2008
Юнисова Алсу;Реутов
Файзрахманова Алия;Лениногорск
Захарова Камилла;Юность Москвы
Кундюкова Ева;Реутов
Матяш Анастасия;Красногорск
Микрюкова Полина;Нижний Тагил
Пучина Аксинья;Красногорск
Мельник Анастасия;Юность Москвы
Слабикова Софья;Балашиха

/* 17.40-18.00 2007-2008; 17.40-18.00 2007-2008
Ляпина Олеся;Екатеринбург
Кособутская Анастасия;Ярославль
Бушуева Алена;Люберцы
Зубаирова Елизавета;Астрахань
Небольсина Ирина;Рязань
Черемисина Ксения;Лыткарино
Шайдуллина Диана;Казань
Щетинщикова Виктория;Химки
Мищенко Марианна;Екатеринбург
Шибанова Алиса;Раменское

/* 18.00-18.20 2006; 18.00-18.20 2006
Поснова Алена;Нижний Тагил
Чиркова Алина;Уссурийск
Ижикова Анастасия;Ярославль
Амелина Виктория;Юность Москвы
Абрамова Ульяна;Рязань
Ганеева Елизавета;Тюмень
Данилина Мария;Сергиев Посад
Толкачева Полина;Юность Москвы
Шведова Снежана;Люберцы

/* 18.20-18.40 2006; 18.20-18.40 2006
Караваева Анастасия;Екатеринбург
Соболь Кристина;Калининград
Вяткина Дарья;Владивосток
Жезлова Доминика;Воронеж
Гришина Татьяна;Люберцы
Голомазова Софья;Казань
Мотовилова Анжелика;Екатеринбург
Батыгина Дарья;Волжский
Сачкова Елизавета;Рязань

/* 18.40-19.00 2006; 18.40-19.00 2006
Чанчикова Софья;Люберцы
Пронина Мария;Юность Москвы
Чучева Анастасия;Екатеринбург
Сорока Елизавета;Тюмень
Прусова Светлана;Раменское
Попова Анна;Рязань
Кирилина Николь;Люберцы
Алексеевская Елизавета;Юность Москвы
Шкабардина Софья;Балашиха
Шевченко Анастасия;Уссурийск
Попкова Алина;Санкт-Петербург

/* 19.00-19.20 2006; 19.00-19.20 2006
Анисимова Полина;Юность Москвы
Филиппова Елизавета;Сергиев Посад
Довкараева Самира;Юность Москвы
Кирилова Алена;Нижний Новгород
Олейник Валерия;Юность Москвы
Кириченко Мария;Троицк
Богачёва Кира;Люберцы
Мельникова Александра;Юность Москвы
Пирогова Дарья;Киров
Шишкина Василиса;Троицк

/* 19.20-19.45 2006; 19.20-19.45 2006
Кирилова Анастасия;Нижний Новгород
Давыдова Алена;Сергиев Посад
Алимова Алина;Балашиха
Рякина Анна;Киров
Муратьязова Амина;Астрахань
Загоруйко Афина;Юность Москвы
Гизбрехт Арина;Екатеринбург
Бабак Анна;Черноголовка
Григорьева Валерия;Нижний Тагил
Сатарова Дарья;Кингисепп
Нечаева Юлия;Краснодар

News

Championship of Russia 2017

The competition will be attended by athletes from all Federal districts of Russia. Including will participate gymnasts from the national team of Russia, Junior composition. The main judge of competitions - the Deserved master of sports of Russia, Honored coach of Russia, world and European champion in group exercises, the official judge of the international class-national team of Russia, member of the Russian Collegium of judges Victoria Anikina.
Tatarstan will be represented by three gymnasts from national team – the winner of the Championship of the Republic of Tatarstan Yanyshev Polina, Polina Smirnova and Diana Nemcova. View details

Feb 6, 2017, 6:23:58 AM

In Belgorod will pass championship of CFA of Russia in rhythmic gymnastics

From 19 to 22 January 2017 in the educational and sports complex of S. Khorkina will pass inter-regional competitions of the championship of the Central Federal district of Russia in rhythmic gymnastics. In competitions will take part more than 250 athletes from 15 regions of the Central Federal district of Russia, have informed in a press-service of the mayoralty of Belgorod. View details

Jan 12, 2017, 12:55:00 PM