Description

All-Russian competition "Young gymnast of the RUSSIA" for the prizes of "Helicopters of Russia". Day 4

/* 9.30 Групповые; 9.30 Групповые
Санкт-Петербург;
"Конфетти";Ярославль
"Аленка";Екатеринбург
Шахты;
СШОР №4;Белгород
СШ «Юность»;Киров
СШОР №4;Белгород
Вят.СШОР;Киров

/* 10.15 2006; 10.15 2006
Олейник Валерия;Юность Москвы
Кириченко Мария;Троицк
Богачёва Кира;Люберцы
Мельникова Александра;Юность Москвы
Пирогова Дарья;Киров
Шишкина Василиса;Троицк
Кирилова Анастасия;Н.Новгород
Давыдова Алена;Сергиев Посад
Алимова Алина;Балашиха

/* 10.35 2006; 10.35 2006
Рякина Анна;Киров
Муратьязова Амина;Астрахань
Загоруйко Афина;Юность Москвы
Гизбрехт Арина;Екатеринбург
Бабак Анна;Черноголовка
Григорьева Валерия;Нижний Тагил
Сатарова Дарья;Кингисепп
Нечаева Юлия;Краснодар
Поснова Алена;Нижний Тагил
Чиркова Алина;Уссурийск

/* 10.55 2006; 10.55 2006
Ижикова Анастасия;Ярославль
Амелина Виктория;Юность Москвы
Абрамова Ульяна;Рязань
Ганеева Елизавета;Тюмень
Данилина Мария;Сергиев Посад
Толкачева Полина;Юность Москвы
Шведова Снежана;Люберцы
Караваева Анастасия;Екатеринбург
Соболь Кристина;Калининград
Вяткина Дарья;Владивосток

/* 11.15 2006; 11.15 2006
Жезлова Доминика;Воронеж
Гришина Татьяна;Люберцы
Голомазова Софья;Казань
Мотовилова Анжелика;Екатеринбург
Батыгина Дарья;Волжский
Сачкова Елизавета;Рязань
Чанчикова Софья;Люберцы
Пронина Мария;Юность Москвы
Чучева Анастасия;Екатеринбург
Сорока Елизавета;Тюмень

/* 11.35 2006; 11.35 2006
Прусова Светлана;Раменское
Попова Анна;Рязань
Кирилина Николь;Люберцы
Алексеевская Елизавета;Юность Москвы
Шкабардина Софья;Балашиха
Шевченко Анастасия;Уссурийск
Попкова Алина;Санкт-Петербург
Анисимова Полина;Юность Москвы
Филиппова Елизавета;Сергиев Посад
Довкараева Самира;Юность Москвы

/*2 12.00 2002-2003; 12.00 2002-2003
Априкян Алвард;Краснодар
Судьина Дарья;Реутов
Мешкова Анастасия;Тверь
Ажинова Дарья;Шахты
Кудряшова Анастасия;Раменское
Приходченко Валерия;Москва
Никулина Ирина;Нижний Тагил
Казакова Анна;Лениногорск
Кузнецова Алина;Новосибирск

/*2 12.35 2001-2003; 12.35 2001-2003
Кудинова Анжелика;Юность Москвы
Тарасова Анастасия;Реутов
Соколова Марианна;Москва
Дворецкая Дарья;Люберцы
Целыковская Александра;Юность Москвы
Дорохова Анна;Люберцы
Золотарёва Стелла;Калининград
Слепова Ева;Владивосток
Морозова Алена;Волжский

/*2 13.15 2001-2003; 13.15 2001-2003
Волкова Виктория;Черноголовка
Новомлинская Екатерина;Киров
Ткемаладзе Диана;Люберцы
Иванова Мария;Москва - УОР № 1
Морозова Марина;Москва - УОР № 1
Мараховская Юлианна;Люберцы
Наумова Дарья;Екатеринбург
Щелчкова Александра;Юность Москвы
Антюшина Мария;Реутов

/*2 13.50 2002-2003; 13.50 2002-2003
Павлинова Кристина;Ярославль
Гранчак Алина;Калининград
Медведева Полина;Реутов
Дейнеко Виктория;Москва
Саковская Алина;Тверь
Дорофеева Валерия;Раменское
Дубоделова Василиса;Юность Москвы
Судьина Анастасия;Реутов
Макеева Дарья;Химки
Иксанова Маргарита;Лениногорск
Белякова Мария;Ярославль

/*2 14.35 2001-2003; 14.35 2001-2003
Буркова Екатерина;Киров
Некторова Мария;Киров
Захарова Валерия;Москва
Гарифулина Елизавета;Ярославль
Широкова Елизавета;Юность Москвы
Никитчук Мария;Москва
Фокеева Мария;Москва - УОР № 1
Сафошкина Марина;Москва
Переносова Елизавета;Москва
Жуковская Софья;Краснодар
Аникина Анастасия;Раменское

/*2 15.20 2001-2003; 15.20 2001-2003
Ерещенко Алесия;Сергиев Посад
Манченко Ева;Шахты
Молчанова Алиса;Юность Москвы
Дмитренко Кристина;Москва
Склярова Екатерина;Раменское
Победушкина Мария;Юность Москвы
Прохорова Виктория;Реутов
Воробьева Алена;Москва
Савинова Софья;Тверь

/* 16.00 2000-2001; 16.00 2000-2001
Клевцова Светлана;Киров
Касимова Варвара;Москва
Шокарова Евгения;Москва
Филиппова Полина;Москва
Митла Александра;Реутов
Абдулкадырова Мария;Москва
Сим Ванесса;Москва
Аппакова Дарья;Шахты
Кучер Яна;Шахты

/* 16.20 1998-2000; 16.20 1998-2000
Санталова Ксения;Москва
Лихачева Владлена;Киров
Крюкова Александра;Киров
Бычкова Вероника;Москва
Воробьева Анастасия;Ярославль
Журавлёва Алена;Люберцы
Арюсева Юлия;Выкса
Возжаева Анастасия;Тверь
Сурина Мария;Химки
Бадаева Анастасия;Москва

News

Championship of Russia 2017

The competition will be attended by athletes from all Federal districts of Russia. Including will participate gymnasts from the national team of Russia, Junior composition. The main judge of competitions - the Deserved master of sports of Russia, Honored coach of Russia, world and European champion in group exercises, the official judge of the international class-national team of Russia, member of the Russian Collegium of judges Victoria Anikina.
Tatarstan will be represented by three gymnasts from national team – the winner of the Championship of the Republic of Tatarstan Yanyshev Polina, Polina Smirnova and Diana Nemcova. View details

Feb 6, 2017, 6:23:58 AM

In Belgorod will pass championship of CFA of Russia in rhythmic gymnastics

From 19 to 22 January 2017 in the educational and sports complex of S. Khorkina will pass inter-regional competitions of the championship of the Central Federal district of Russia in rhythmic gymnastics. In competitions will take part more than 250 athletes from 15 regions of the Central Federal district of Russia, have informed in a press-service of the mayoralty of Belgorod. View details

Jan 12, 2017, 12:55:00 PM