VKodnoklassnikifacebooktwitter

Episode: Preliminaries competition "Locomotive" "Young gymnasts" . Day 3

Description

Preliminaries competition "Locomotive" "Young gymnasts" . Day 3

08:30 08:50 2003-2004 г.р. 1 поток

1 Гусева Евгения 2003 Нижний Новгород

2 Бачурина Алла 2003 Балашиха

3 Шемет Елизавета 2003 Одинцово

4 Слободская Ангелина 2003 Омск

5 Пургина Валерия 2003 Северодвинск

6 Киселева Дарья 2003 Екатеринбург

7 Чирикова Полина 2003 Самара

8 Егорова Арина 2004 Саранск

9 Смирнова Татьяна 2004 Москва 74

10 Ханюкова Валерия 2004 Белгородская область

----------------------------------------------------------------------

08:50 09:10 2003-2004 г.р. 2 поток

1 Шабарина Виктория 2003 Владимир

2 Осипова Дарья 2004 Северодвинск

3 Пронина Вероника 2004 Балашиха

4 Чурилова Наталья 2003 Санкт-Петербург

5 Хрусталева Яна 2003 Нижний Новгород

6 Никишина Виолетта 2004 Тула

7 Воронова Дарья 2003 Ковров

8 Орлова Дарья 2003 Забайкальский край

9 Горохова Елизавета 2004 Ярославль

10 Семибратова Александра 2004 Сургут

-------------------------------------------------------

09:10 09:30 2003-2004 г.р. 3 поток

1 Даудова Тамила 2004 Калининград

2 Литвинова Ольга 2003 Санкт-Петербург

3 Иванова Виктория 2004 Новосибирск

4 Зырянова Лилия 2003 Красноярск

5 Гришко Елизавета 2004 Москва 62

6 Евстифеева Дарья 2004 Петрозаводск

7 Агафонова Ника 2004 Москва 74

8 Белова Мария 2003 Москва 74

9 Караванова София 2003 Москва 62

10 Науменко Милана 2003 Самара

------------------------------------------------------

09:30 09:50 2003-2004 г.р. 4 поток

1 Колетвинцева Дарья 2003 Самара

2 Войлошникова Дарья 2004 Омск

3 Бобрик Дарья 2003 Калининград

4 Семенова Александра 2003 Москва 74

5 Нагорная Стефания 2003 Балашиха

6 Расщупкина Камилла 2003 Москва 74

7 Гусева Юлия 2004 Петрозаводск

8 Сабельникова София 2004 Белгородская область

9 Зильбер София 2003 Екатеринбург

10 Черник Вероника 2004 Белгородский район

-------------------------------------------------------------------

09:50 10:10 2003-2004 г.р. 5 поток

1Хамид Лина 2003 Санкт-Петербург

2 Рыжова Дарья 2003 Омск

3 Андреева Арина 2003 Балашиха

4 Шмулова Софья 2003 Реутов

5 Уварова Ева 2004 Москва 74

6 Гавриленко Ксения 2003 Белгородская область

7 Караванова Анна 2003 Москва 62

8 Шабалова Анна 2004 Москва 74

9 Романова Кристина 2003 Москва 62

10 Бондаренко Диана 2004 Новокузнецк

-------------------------------------------------------------

10:10 10:30 2007 г.р. 1 поток

1 Саркози Диана 2007 Екатеринбург

2 Брыкалина Екатерина 2007 Калининград

3 Пронякова София 2007 Москва 74

4 Малханова Александра 2007 Забайкальский край

5 Богданова Стефания 2007 Москва

6 Микишанина Мария 2007 Казань

7 Дандарон Елизавета 2007 Москва

8 Иванова Варвара 2007 Москва 74

9 Макарова Елизавета 2007 Нижняя Тура

10 Никулина Анна 2007 Тула

---------------------------------------------

10:30 10:50 2007 г.р. 2 поток

1 Кочеткова Елизавета 2007 Краснодар

2 Кузнецова Богдана 2007 Мытищи

3 Попова Лада 2007 Воронеж

4 Гаврилова София 2007 Москва 62

5 Корнеева Екатерина 2007 Саратов

6 Соколюк Арина 2007 Тула

7 Костина Дарья 2007 Великий Новгород

8 Егоркина Варвара 2007 Ковров

9 Яшина Анастасия 2007 Казань

---------------------------------------------

10:50 11:20 2007 г.р.3 поток

1 Некрасова Мария 2007 Самара

2 Губайдуллина Риана 2007 Казань

3 Колокольцева Дарья 2007 Белгородская область

4 Бычкова Кристина 2007 Балашиха

5 Хильченко София 2007 Владикавказ

6 Погосова Кира 2007 Ростов-на-Дону

7 Сладкова Александра 2007 Забайкальский край

8 Романова София 2007 Белгородская область

9 Федоровцева Мария 2007 Москва 74

10 Горелик Эллина 2007 Саратов

---------------------------------------------

11:20 11:40 2006 г.р. 1 поток

1 Шатрова Мария 2006 Красноярск

2 Сорокина Дарья 2006 Белгородская область

3 Карманова Соня 2006 Нижний Новгород

4 Владющенкова Дана 2006 Москва 62

5 Фелепчук Кристина 2006 Белгородский район

6 Лыткина София 2006 Воронеж

7 Фоменко Дарья 2006 Северодвинск

8 Федорова Валерия 2006 Саратов

9 Клименко Анна 2006 Белгородский район

10 Кондратенко Анастасия 2006 Мытищи

---------------------------------------------

11:40 12:00 2006 г.р. 2 поток

1 Свиридова Алена 2006 Новосибирск

2 Гаврилова Таисия 2006 Северодвинск

3 Шелякина Дарья 2006 Москва 74

4 Макарова Анастасия 2006 Тула

5 Лозовская Аделина 2006 Северодвинск

6 Гончарова Мария 2006 Белгородская область

7 Симонова Софья 2006 Тольятти

8 Заверткина Сабрина 2006 Самара

9 Бережных Алиса 2006 Ковров

10 Шахгельдиева Валерия 2006 Белгородская область

---------------------------------------------

12:00 12:20 2006 г.р. 3 поток

1 Зудова Дарья 2006 Тюмень

2 Базоева Алена 2006 Владикавказ

3 Кураева Алиса 2006 Самара

4 Дьяконова Мария 2006 Северодвинск

5 Ревунова Арина 2006 Петрозаводск

6 Скворцова Полина 2006 Новосибирск

7 Шкеда Полина 2006 Краснодар

8 Маслова Алина 2006 Москва 74

9 Герасименко Анна 2006 Балашиха

10 Грибанова Арина 2006 Великий Новгород

-------------------------------------------------------

12:20 12:40 2005 г.р. 1 поток

1 Шимичева Алиса 2005 Екатеринбург

2 Меркурьева Есения 2005 Нижний Новгород

3 Шорикова Ярослава 2005 Красноярск

4 Белоногова Зоя 2005 Екатеринбург

5 Юдина Полина 2005 Сургут

6 Кунакова Дарья 2005 Зерноград

7 Усова Злата 2005 Одинцово

8 Светличная Вероника 2005 Белгородская область

9 Хазарьянцева Кристина 2005 Краснодар

10 Скубова Александра 2005 Москва 74

----------------------------------------------------------

12:40 13:00 2005 г.р. 2 поток

1 Исакова Милана 2005 Москва 74

2 Плотникова Аксиния 2005 Белгородский район

3 Куракина Владлена 2005 Одинцово

4 Ширяева Диана 2005 Петрозаводск

5 Леонова Александра 2005 Новосибирск

6 Сайко Софья 2005 Одинцово

7 Юхневич Ксения 2005 Новосибирск

8 Старовая Вероника 2005 Владикавказ

9 Позднякова Анна 2005 Красноярск

10 Сидорова Ольга 2005 Красноярск

---------------------------------------------

13:00 13:20 2005 г.р. 3 поток

1 Когут Екатерина 2005 Тула

2 Кирнус Виктория 2005 Нижний Новгород

3 Тюрина Дарья 2005 Москва 62

4 Шугурова Олеся 2005 Москва 62

5 Липтеева Анастасия 2005 Москва 62

6 Иваненко Дарья 2005 Омск

7 Литвинова Юлия 2005 Белгородский район

8 Романова Мария 2005 Саратов

9 Инева Полина 2005 Волгоград

10 Дунаева Милена 2005 Самара

------------------------------------------------

13:20 14:15 КМС 1 поток

1 Чигасова Анастасия 2002 Владимир

2 Карасикова Елизавета 2001 Лыткарино

3 Смирнова Полина 2001 Екатеринбург

4 Корытова Алина 2002 Архангельск

5 Семеняк Светлана 2001 Нижний Новгород

6 Карташова Вероника 2001 Санкт-Петербург

7 Галич Анастасия 2002 Одинцово

8 Горшкова Анастасия 2001 Самара

9 Соколова Алина 2000 Самара

10 Овчинникова Милена 2002 Волгоград

11 Рябова Кристина 2001 Ковров

12 Жураховская Алена 2001 Екатеринбург

13 Васильева Дарья 2002 Тула

--------------------------------------------------------

14:15 15:00 КМС 2 поток

1 Вершинова Евгения 2002 Тверь

2 Семина Екатерина 2001 Нижний Новгород

3 Коротаева Юлиана 2002 Белгородская область

4 Гвозденко Дарья 2001 Белгородская область

5 Конопелько Каролина 2001 Москва 62

6 Пичугина Мария 2001 Челябинск

7 Сафиулина Алия 2002 Нижняя Тура

8 Лысенко Екатерина 2001 Омск

9 Климова Эльвира 2001 Сургут

10 Мухаметшина Рената 2002 Можга

11 Кудряшова Анна 2001 Омск

-------------------------------------------------

15:00 15:45 КМС 3 поток

1 Тоболич Виктория 2001 Омск

2 Некрасова Полина 2002 Нижневартовск

3 Шорохова Таисия 2001 Самара

4 Бушуева Александра 2002 Екатеринбург

5 Темникова Елизавета 2002 Краснодар

6 Ершова Ульяна 2000 Москва 74

7 Шерстюкова Вероника 2002 Воронеж

8 Степанова Елизавета 2001 Нижний Новгород

9 Просяник Нина 1999 Тюмень

---------------------------------------------------------------

15:45 16:30 КМС 4 поток

1 Мансурова Лаура 2002 Нижневартовск

2 Тришкина Людмила 2001 Екатеринбург

3 Третьякова Маргарита 2000 Самара

4 Яковлева Алина 2001 Белгородская область

5 Сединкина Варвара 2000 Калининград

6 Мальчихина Валерия 2001 Тюмень

7 Краско Карина 2002 Петрозаводск

8 Паршукова Елизавета 2002 Красноярск

9 Маханькова Нина 2002 Тверь

10 Новикова Валерия 2002 Москва 74

11 Саргсян Сильва 2002 Белгородская область

------------------------------------------------------

16:30 17:15 КМС 5 поток

1 Ковтун Александра 2000 Челябинск

2 Сарнакова Валерия 2000 Нижневартовск

3 Цаллаева Александра 2002 Нижняя Тура

4 Сингатуллина Валерия 2002 Белгородская область

5 Поспехова Александра 2000 Нижневартовск

6 Алексанян Жанна 2002 Одинцово

7 Титова Юнна 2002 Петрозаводск

8 Илюхина Яна 2002 Самара

9 Горшкова Арина 2002 Санкт-Петербург

10 Шеломенцева Елена 2000 Челябинск

11 Друганина Валерия 2001 Петрозаводск

----------------------------------------------------------

17:15 18:00 КМС 6 поток

1 Богданова Ольга 2001 Нижневартовск

2 Лутченко Мария 2002 Омск

3 Комарова Алена 2002 Екатеринбург

4 Красовская Софья 2001 Калининград

5 Попова Екатерина 2001 Екатеринбург

6 Волкова Виктория 2001 Белгородский район

7 Инчина Ульяна 2002 Санкт-Петербург

8 Попова Дарина 2002 Москва

9 Геличук Диана 2001 Самара

10 Безбородько Ирина 2001 Балашиха

News

Championship of Russia 2017

The competition will be attended by athletes from all Federal districts of Russia. Including will participate gymnasts from the national team of Russia, Junior composition. The main judge of competitions - the Deserved master of sports of Russia, Honored coach of Russia, world and European champion in group exercises, the official judge of the international class-national team of Russia, member of the Russian Collegium of judges Victoria Anikina.
Tatarstan will be represented by three gymnasts from national team – the winner of the Championship of the Republic of Tatarstan Yanyshev Polina, Polina Smirnova and Diana Nemcova. View details

Feb 6, 2017, 6:23:58 AM

In Belgorod will pass championship of CFA of Russia in rhythmic gymnastics

From 19 to 22 January 2017 in the educational and sports complex of S. Khorkina will pass inter-regional competitions of the championship of the Central Federal district of Russia in rhythmic gymnastics. In competitions will take part more than 250 athletes from 15 regions of the Central Federal district of Russia, have informed in a press-service of the mayoralty of Belgorod. View details

Jan 12, 2017, 12:55:00 PM