VKodnoklassnikifacebooktwitter

Episode: Championship "Avantgarde" "Young gymnasts". Day 3

Description

В связи с техническими проблемами архивы 3-го дня выступления будут доступны через несколько дней. Приносим свои извинения.

Championship "Avantgarde" "Young gymnasts". Day 3

/* 8.30 Групповые; 8.30 Groups
«Ренессанс»;Орел
Великий Новгород;

/* 8.40 Групповые 2; 8.40 Groups 2
Омск
«Очарование»;
Орехово-Зуево;
«Шарм»;Тула
Владикавказ;
Великий Новгород;

/* 9.00 Групповые 3; 9.00 Groups 3
Дмитров;
Старый Оскол;
Калининград;
Выкса;
«Виктория»;Орехово-Зуево

/* 9.15 Групповые 4; 9.15 Groups 4
«Мозаика»;Кострома
«Жемчужинки»;Нижний Новгород
Старый Оскол;
Киров;
«Ника»;Самара
«Красавицы»;Иваново

/* 9.35 2009-2010; 9.35 2009-2010
Кричевцова Полина;Череповец
Колпащикова Кристина;Киров
Коликова Александра;Тверь
Садкова Арина;Вольгинский
Ковалева Елизавета;Калининград
Зорина Анна;Вольгинский
Каландарова Алина;Тверь
Хазак София;Калининград
Шагивалиева Диана;Саратов
Малова Ульяна;Орехово-Зуево
Раковская Александра;Вольгинский
Сандальнева Мария;Череповец
Амплеева Алина;Иваново

/* 10.00 2009-2010; 10.00 2009-2010
Мироненко Мария;Череповец
Шнайдер Александра;Первоуральск
Соколова Елизавета;Дмитров
Мишина София;Арзамас
Пантелеева Алена;Самара
Наумова Виолетта;Вольгинский
Жвакина Анисия;Череповец
Малоголовкина Софья;Вольгинский
Ледуховская Софья;Липецк
Крынина Рада;Дмитров
Титова Эвелина;Тула
Амельченко Валерия;Череповец

/* 10.25 2008; 10.25 2008
Демидова Валерия;Звездный городок
Ильясова Кристина;Бор
Иванова Таисия;Уфа
Калитина Ангелина;Воронеж
Сосова Анастасия;Реутов
Маркова Анна;Звездный городок
Пониматкина Ева;Самара
Микульская Янина;Старый Оскол
Бурнашева Есения;Звездный городок
Белова Елизавета;Череповец
Пустыльникова Варвара;Краснодар
Жаркевич Екатерина;Бор
Дубиненкова Варвара;Дмитров
Сычева Яна;Нижний Новгород
Черникова Ольга;Санкт-Петербург
Палецкая Александра;Калининград
Тихомирова Вероника;Бор
Янькова Анастасия;Белгород

/* 11.00 2008; 11.00 2008
Байбурина Сабина;Уфа
Свиридова Евгения;Самара
Арнаутова Карина;Липецк
Бережная Сон; Воронеж
Хватова Александра;Иваново
Панкрашова Майя;Сегежа
Роговская Варвара;Орехово-Зуево
Панкратова Полина;Дмитров
Левина Екатерина;Самара
Епимахова Мария;Каменск-Уральский
Гуцало Наталья;Орехово-Зуево
Гилязетдинова Яна;Уфа
Гладышева Арина;Орехово-Зуево
Зубова Евгения;Выкса
Иванова Варвара;Сегежа
Корягина Алла;Бор
Шевелева Арина;Новосибирск
Афонина Анастасия;Воронеж
Толстых Дарья;Дмитров

/* 11.40 2007; 11.40 2007
Баранова Мария;Первоуральск
Александрова Мария;Уфа
Беляева Полина;Череповец
Баева Дарья;Краснодар
Пименова Карина;Санкт-Петербург
Шкуркина Ульяна;Калининград
Латыпова Лиана;Уфа
Лаврентьева Галина;Сочи
Сопиженко Алиса;Новосибирск
Тимирянова Жасмин;Уфа

/* 12.00 2007; 12.00 2007
Антипина Елизавета;Калининград
Мухамедгалиева Аиша;Самара
Водопьянова Юлиана;Обнинск
Растаргуева Валерия;Череповец
Пискунова Елизавета;Саров
Козловская Карина;Старый Оскол
Гимадиева Рената;Уфа
Якимович Анастасия;Тула
Смирнова Млада;Орехово-Зуево
Котлярова Алена;Иваново

/* 12.20 2007; 12.20 2007
Веневцева Мария;Калининград
Полубок Мирослава;Тула
Малыгина Анастасия;Орехово-Зуево
Кравченко Ярослава;Нижний Новгород
Артемьева Анна;Уфа
Очкова Татьяна;Реутов
Паскаль Карина;Звездный городок
Надворная Дарья;Сегежа
Васильева Влада;Сочи
Емануилова Лера;Орехово-Зуево

/* 12.40 2007; 12.40 2007
Абрамова Анастасия;Нижний Новгород
Федорова Дарья;Самара
Маликова Алина;Воронеж
Орехова Алиса;Барнаул
Рязанцева Анна;Липецк
Чеснокова Алла;Воронеж
Криштапович Мария;Мурманск
Венкова Мария;Нижний Новгород

/* 12.55 2006; 12.55 2006
Павелко Полина;Нижний Новгород
Каширина Ксения;Уфа
Микшина Анастасия;Череповец
Вагнер Юлия;Барнаул
Белашева Полина;Самара
Воробьева Вероника;Арзамас
Крайс Ульяна;Омск
Тарасенко Елизавета;Звездный городок
Хисматова Эльвина;Первоуральск
Саенко Полина;Омск

/* 13.15 2006; 13.15 2006
Понькина Анастасия;Новосибирск
Остроумова Екатерина;Бор
Юркова Владислава;Самара
Чуфырина Алена;Балахна
Корчагина Милана;Калининград
Зиник Мария;Иваново
Науменко Антонина;Нижний Новгород
Косихина Кристина;Уфа
Беспахотных Юлия;Липецк
Бильданова Ульяна;Казань

/* 13.35 2006; 13.35 2006
Потанина Алина;Нижний Новгород
Каряева Арина;Омск
Куликова Арина;Пенза
Шаронова Владислава;Иваново
Просылова Дарья;Самара
Яблокова Юлия;Иваново
Пронина Евгения;Липецк
Алексина Софья;Выкса
Идрисова Амина;Тула
Калугина Варвара;Дмитров

/* 13.55 2006; 13.55 2006
Дружинина Мария;Мурманск
Попова Дарья;Омск
Травкина Ульяна;Дмитров
Абина Мария;Балахна
Соловарова Мария;Иркутск
Жирова Валерия;Обнинск
Чуйкова Мария;Старый Оскол
Грибова Виктория;Балахна
Тиличкина Мария;Белгород
Комаревич Валерия;Мурманск

/* 14.15 2006; 14.15 2006
Левина Лика;Иркутск
Ведехина Дарья;Обнинск
Никитина Алекса;Бор
Шапошникова Дарья;Балахна
Кубельская Алина;Самара
Ахметова Милана;Уфа
Фомина Анастасия;Аксай
Прохорова Виталия;Калуга
Шубина Мария;Обнинск
Ташес Мария;Орехово-Зуево
Левина Дарья;Орел

/* 14.35 Групповые 5; 14.35 Groups 5
«Котята»;Вольгинский
«Шарман»;Тула
«Азарт»;Иваново
«Сувенир»;Ярославль
Саратов;

/* 14.50 Групповые 6; 14.50 Groups 6«Весна»;Фрязино
«Подружки»;Реутов
«Шармэль»;Тула
Звездный городок;

/* 15.05 Групповые 7; 15.05 Groups 7
«Сияние»;Уфа
«Стрекоза»;Воронеж
«Девчата»;Иваново
«Гармония»;Иваново
Краснодар;

/* 15.20 Групповые 8; 15.20 Groups 8
«Аврора»;Кострома
Орехово-Зуево;
«Куклы»;Нижний Новгород
«Грация»;Челябинск
Первоуральск;
Калининград;
Звездный городок;

/* 15.40 2003; 15.40 2003
Нефедова Таисия;Заволжье
Пушкина Полина;Липецк
Буторина Есения;Мурманск
Беседина Анастасия;Белгород
Варивода Елизавета;Барнаул
Кренинг Карина;Омск
Варивода Валерия;Барнаул
Барболина Александра;Омск
Ересько Елизавета;Санкт-Петербург

/* 16.15 2003; 16.15 2003
Озгюр Ирем;Воронеж
Коротаева Валерия;Омск
Федорова Екатерина;Воронеж
Страшко Анна;Дмитров-Орехово-Зуево
Санкина Арина;Арзамас
Панькова Алена;Фрязино
Кулагина Полина;Тверь
Иванова Валерия;Иваново
Маркова Яна;Липецк

/* 16.50 2003; 16.50 2003
Баженкова Наталья;Липецк
Смирнова Алина;Пенза-Липецк
Шишкина Лидия;Воронеж
Акимова Лолита;Омск
Мокроусова Елизавета;Омск
Березина Анастасия;Дмитров
Каргаева Виктория;Заволжье
Шешенина Елена;Бор

/*2 17.20 2002; 17.20 2002
Прасолова Вероника;Омск
Лукьянова Анастасия;Кострома
Кувакина Любовь;Балахна
Королева Алина;Омск
Макарова Евгения;Калуга
Хмелевская Юлия;Калуга
Субботина Елизавета;Обнинск
Шустова Ксения;Кострома
Шопина Екатерина;Великий Новгород
Литвиненко Анна;Реутов

/*2 18.00 2002; 18.00 2002
Фролова Варвара;Звездный городок
Скородумова Дарья;Бор
Денисова Дарья;Балахна
Мелентьева Соня;Великий Новгород
Подсевалова Екатерина;Ярославль
Пестова Светлана;Нижний Новгород
Конева Кристина;Калуга
Иванова Екатерина;Реутов
Козлова Юлия;Великий Новгород
Красуцкая Светлана;Фрязино

/*2 18.40 2002; 18.40 2002
Кузнецова Полина;Санкт-Петербург
Титова Василина;Тула
Лбова Екатерина;Бор
Мокеева Владлена;Иваново
Филева Александра;Омск
Просылова Ульяна;Самара
Максимова Анастасия;Тверь
Гаранина София;Балахна
Пестова Юлия;Нижний Новгород
Волобуева Яна;Воронеж

/*2 19.20 2001; 19.20 2001
Закирова Сабина;Иваново
Григоренко Кристина;Калуга
Фаракшина Айна;Орехово-Зуево
Галочкина Ольга;Галич
Калашникова Александра;Санкт-Петербург
Билялова Джамиля;Тверь
Кукинова Лилия;Обнинск
Маслова Марина;Фрязино
Никулина Анастасия;Саров
Закирова Сабина;Иваново

/*2 19.50 2001; 19.50 2001
Егорова Дарья;Иваново
Тикушина Анастасия;Орехово-Зуево
Александрова Анастасия;Санкт-Петербург
Шачнева Елена;Калуга
Думлер Софи-Луиза;Самара
Желтикова Алина;Калуга
Лучина Анастасия;Тверь
Шлыкова Наталья;Балахна
Карасикова Мария;Липецк
Егорова Дарья;Иваново

/* 20.25 1998-2001; 20.25 1998-2001
Боцюрко Анастасия;Иваново
Мясникова Анастасия;Иваново
Есакова Александра;Иваново
Солосина Мария;Липецк
Пеливану Ольга;Архангельск
Кустова Татьяна;Бор
Ступина Наталья;Архангельск
Минибаева Алия;Казань
Романова Арина;Иркутск
Пушкар Полина;Архангельск
Титова Нина;Бор
Веричева Полина;Кострома
Яцына Алена;Архангельск
Герасимова Екатерина;Арзамас
Лошакова Полина;Тверь
Пивоварова Анастасия;Барнаул
Фуникова Мария;Мурманск
Жмакина Полина;Фрязино
Грибовская Вероника;Орехово-Зуево
Боцюрко Анастасия;Иваново
Мясникова Анастасия;Иваново
Есакова Александра;Иваново

News

Championship of Russia 2017

The competition will be attended by athletes from all Federal districts of Russia. Including will participate gymnasts from the national team of Russia, Junior composition. The main judge of competitions - the Deserved master of sports of Russia, Honored coach of Russia, world and European champion in group exercises, the official judge of the international class-national team of Russia, member of the Russian Collegium of judges Victoria Anikina.
Tatarstan will be represented by three gymnasts from national team – the winner of the Championship of the Republic of Tatarstan Yanyshev Polina, Polina Smirnova and Diana Nemcova. View details

Feb 6, 2017, 6:23:58 AM

In Belgorod will pass championship of CFA of Russia in rhythmic gymnastics

From 19 to 22 January 2017 in the educational and sports complex of S. Khorkina will pass inter-regional competitions of the championship of the Central Federal district of Russia in rhythmic gymnastics. In competitions will take part more than 250 athletes from 15 regions of the Central Federal district of Russia, have informed in a press-service of the mayoralty of Belgorod. View details

Jan 12, 2017, 12:55:00 PM