VKodnoklassnikifacebooktwitter

Episode: Championship «Youth of Russia» «Olympic Hopes» Day 3

Sport: Rhythmics Gymnastic

Event: Championship «Youth of Russia» «Olympic Hopes»

Date Start: Sep 12, 2016, 2:00 AM

Description

Championship «Youth of Russia» «Olympic Hopes» Day 3

2008 г.р.         
1 поток 9.30
Маринченко Мария;Шебекино
Сероухова Анастасия;Воронеж
Купчикова Ева;Чебоксары
Сережина Анастасия;Волгоград
Рычкова Анна;Волгоград
Фаткулисламова Рамина;Уфа
Вишнякова Анастасия;Заречный
Астафьева Майя;Псков
Колчина Евгения;Комсомольск-на-Амуре


2 поток 9.50
Сапронова Милена;Старый Оскол
Бехливанова Елизавета;Симферополь
Макурина Екатерина в/к;Саранск
Нуянзина Анастасия;Саранск
Чёгина Мария ;Саранск
Семикопенко Арина;Белгород
Крайсветина София;Сочи
Ерофеева Диана;Череповец
Ландик Ульяна;Симферополь
Антипина Ксения;Иваново

3 поток 10.10
Меркушева Дарья;Пермь
Довгополая Алина;Ростов-на-Дону
Сысина дарья;Нижний Новгород
Тимошенко Екатерина;Омск
Калякина Виктория;Бор
Гречнева Мария;Омск
Романова Милана;Санкт-Петербург
Маркелова Алина;Саратов
Трофимова Анастасия;Ярославль
Белова Алена;Москва

2007 г.р, 2006 г.р., 2005-2004 г.р.        
Поток 10.30
Митяева Алиса;Уфа
Гудыма Виолетта;Волгоград
Ермушева Арина;Иваново
Серебреникова Полина;Шебекино
Хайруллина Лилия;Ульяновск
Христенко Кира;Псков
Булычева Мария;Луховицы

4 поток 10.50
Нагимова Карина;Казань
Данилова Полина;Уфа
Ильменская Дарья;Волгоград
Джумабаева Диана;Чебоксары
Карпова Анфиса;Великий Новгород
Царева Софья;Великий Новгород
Васина Вероника;Городище
Сазонова Александра;Владимир
Марчукова Варвара;Волгоград
Ординец София;Пермь

5 поток 11.10
Берлинская Ксения;Каменск-Уральский
Горбунова Екатерина;Заречный
Федоренко Ангелина;Волгоград
Берсенева Софья;Череповец
Долгова Софья;Саранск
Новоселова Юлия;Каменск-Уральский
Семичева Анна;Мирный
Полбина Юлия;Саратов
Ситдикова Карина;Уфа
Громова Валерия;Белгород


6 поток 11.30
Жигульская Луиза;Казань
Ожаровская Татьяна;Кирово-Чепецк
Гумерова Элина;Нижний Новгород
Огребова Арина;Уфа
Уразова Дарья ;Саранск
Руськина Алина;Луховицы
Капустникова Валерия;Москва
Сорокина Анастасия;Санкт-Петербург
Горбоконенко Полина;Саратов
Карташова Аполлинария;Ульяновск

7 поток 11.50
Нетленова Вероника;Владимир
Габунова Элина;Димитровград
Сергеева Надежда;Воронеж
Колесникова Кристина;Волгоград
Селезнева Валерия;Саранск
Артемкина Александра;Саранск
Голубцова Вера;Великий Новгород
Рашид Мария;Владимир
Лавенек Ксения;Рязань
Смирнова Виктория;Владимир

8 поток 12.10
Морозова Полина;Череповец
Баранова Софья;Чебоксары
Резнова Ирина;Владимир
Семенцова Полина;Гусь Хрустальный
Сковородникова Анастасия;Барнаул
Сергеева Дарья;Псков
Назарова Алина;Белгород
Семенова Арина;Комсомольск-на-Амуре
Матюшева София;Саратов
Митянова Бэлла;Димитровград

9 поток 12.30
Трембачева Анастасия;Белгород
Коник Алиса;Санкт-Петербург
Стыкайло Анна;Москва
Ефимова Ангелина;Заречный
Боцу Олеся;Пермь
Тудвасева Кристина;Пермь
Маликова Полина;Симферополь
Балтаева Милана;Пермь
Малыгина Анна;Нижний Новгород
Ткач Алиса;Пятигорск

10 поток 12.50
Горячева Милена;Димитровград
Ковердяева Надежда;Старый Оскол
Кокурина Полина;Ярославль
Егорова Арина в/к;Саранск
Болгарева Ангелина;Ростов-на-Дону
Филимонова Анастасия;Сочи
Иванова Виктория;Омск
Лаукарт Милана;Владимир
Тищенко Полина;Сочи
Бараева Варвара;Заречный

11 поток 13.10
Иноземцева София;Ростов-на-Дону
Сорокина Мария;Санкт-Петербург
Чугунихина Диана;Ростов-на-Дону
Сухорукова Эмилия;Екатеринбург
Юнусова Алиса;Иваново
Еременко Полина;Омск
Ясыркина Алина;Ростов-на-Дону
Окамото Микако Регина;Ижевск
Пантюхина Ульяна;Екатеринбург
Зазимко Алина;Пятигорск

12 поток 13.30
Гамзова Влада;Санкт-Петербург
Купцова Александра;Санкт-Петербург
Хаславская Анна;Ярославль
Самохвалова Анастасия;Екатеринбург
Цыбина Софья;Дмитров
Сорокина Валерия;Воронеж
Буренкова Таисия;Ярославль
Никитина Ирина;Пермь
Вяхирева Мария;Екатеринбург
Сложеникина Мария;Москва

13 поток 14.10
Федорова Василиса;Санкт-Петербург
Миронова Дарья;Рязань
Ипатова Ангелина;Санкт-Петербург
Попова Алена;Екатеринбург
Койко Ирина;Омск
Шарыгина София;Омск
Маковецкая Арина;Москва
Кокряшкина Татьяна;Димитровград
Ядрихинская Дарья;Череповец
Ивашкина Софья;Пермь

14 поток 14.30
Зберовская Юлия;Красноярск
Сладкова Варвара;Дмитров
Табунина Елизавета;Нижний Новгород
Смурова София;Иваново
Рамзёнок Дарья;Волгоград
Рыбкина Анастасия;Санкт-Петербург
Киреева Дарья;Воронеж
Цыкина Екатерина;Волгоград
Шпинева Полина;Старый Оскол
Ситникова Ирина;Санкт-Петербург


15 поток 14.50
Малышева Александрина;Нижний Новгород
Овешникова Полина;Орел
Гумерова Амалия;Уфа
Штарк Арина;Сыктывкар
Шаргаева Елизавета;Нижний Новгород
Шестакова Варвара;Дмитров
Семенникова София;Волгоград
Михайлова Анастасия;Москва
Кормухина Юлия;Рязань
Смурова Александра;Иваново

16 поток 15.10
Мясникова Александра;Пермь
Реутова Карина;Дмитров
Киданова Дарья;Ростов-на-Дону
Федчук Мария;Иваново
Богданова Дарья;Ярославль
Калиева Ирэна;Екатеринбург
Гребнева Анастасия;Санкт-Петербург
Павловская Мария;Санкт-Петербург
Титаренко Кристина;Омск
Бахтурова Софья;Волгоград

17 поток 15.30
Степанова Анастасия;Орел
Румянцева Полина;Екатеринбург
Донская Ольга;Волгоград
Азарова Катерина;Дмитров
Синицына Екатерина;Санкт-Петербург
Гребенщикова София;Димитровград
Фефелова Валерия;Екатеринбург
Красноруцкая Арина;Симферополь
Коростина Елизавета;Омск
Малышева Мария;Москва
Чернышева Лидия;Екатеринбург
Варлашкина Владислава;Ростов-на-Дону

2003-2002 г.р. (4 предмет)        
18 поток 16.00
Крутовцева Екатерина;Арзамас
Тубольцева Маргарита;Чебоксары
Лукьянова Екатерина;Мирный
Соколова Злата;Череповец
Савельева Татьяна;Симферополь
Тетерина Екатерина;Иваново
Лукьянчикова Мария;Курск
Селякова Юлия;Мирный
Чебоксарова Светлана;Череповец
Ем Есения;Пятигорск

19 поток 16.25
Фадеева Мария;Нижний Новгород
Шуракова Анна;Киров
Сотникова Анфиса;Обоянь
Шулыпа Елена;Сыктывкар
Голованова Ксения;Старый Оскол
Радионова Елизавета;Ярославль
Шипилова Вера;Пятигорск
Тараканова Анна;Москва
Родькина Анастасия;Иваново
Леонова Анна;Ярославль

20 поток 16.50
Чуб Елизавета;Москва
Ульнерова Анна;Барнаул
Мороз Софья;Сыктывкар
Пестикова Алина;Ярославль
Сироткина Полина;Иваново
Сычёва Дарья;Иваново
Пестерева Александра;Москва
Ошкина Лизавета;Саранск
Шаделко Алина;Санкт-Петербург
Ефимова Полина;Екатеринбург
Метелькова Карина;Дмитров
Жданова Алена;Рязань
Арисова Алина;Москва
Костюченко Полина;Дмитров

17.30 Торжественный парад награждения\

News

Турнир "Кубок Олимпийских чемпионок"

С 20 по 23 апреля 2017 года в Нижнем Новгороде состоится традиционный турнир "Кубок Олимпийских чемпионок".
Соревнования пройдут в ФОК «Мещерский» и увидеть их смогут все желающие – вход будет бесплатным, такова принципиальная позиция организаторов. 

Бессменные организаторы турнира: Олимпийская чемпионки по художественной гимнастике в групповых упражнениях Ирина Белова (2000, Сидней), Елена Посевина (2004, Афины и 2008, Пекин) и Дарья Шкурихина (2008, Пекин). View details

Mar 18, 2017, 3:09:00 AM

«Весенний кубок» «SPRING CUP»

В Красноярске со 2 по 4 марта в МВДЦ «Сибирь» состоятся всероссийские соревнования по художественной гимнастике «Весенний кубок-2017». Турнир пройдет в столице Красноярского края в пятый раз. View details

Mar 1, 2017, 12:21:00 PM

Championship of Russia 2017

The competition will be attended by athletes from all Federal districts of Russia. Including will participate gymnasts from the national team of Russia, Junior composition. The main judge of competitions - the Deserved master of sports of Russia, Honored coach of Russia, world and European champion in group exercises, the official judge of the international class-national team of Russia, member of the Russian Collegium of judges Victoria Anikina.
Tatarstan will be represented by three gymnasts from national team – the winner of the Championship of the Republic of Tatarstan Yanyshev Polina, Polina Smirnova and Diana Nemcova. View details

Feb 6, 2017, 6:23:00 AM

In Belgorod will pass championship of CFA of Russia in rhythmic gymnastics

From 19 to 22 January 2017 in the educational and sports complex of S. Khorkina will pass inter-regional competitions of the championship of the Central Federal district of Russia in rhythmic gymnastics. In competitions will take part more than 250 athletes from 15 regions of the Central Federal district of Russia, have informed in a press-service of the mayoralty of Belgorod. View details

Jan 12, 2017, 12:55:00 PM